Stomatologia, endodoncja, implanty zębów Tarnowskie Góry | MariDent

Chirurgia

Chirurgia stomatologiczna jest to operacyjne leczenie jamy ustnej. Kiedy nie pomaga ogólne leczenie stomatologiczne lub niezbędna jest radykalna interwencja, taka jak np. usuwanie zębów wtedy pojawia się chirurgia stomatologiczna. Nasi doświadczeni lekarze stomatolodzy przeprowadzą proces leczenia bez niepotrzebnego stresu i bólu.

Protetyka

W naszym Centrum Stomatologii Marident zapewnić piękny uśmiech pacjentom, których naturalne zęby wymagają wymiany. Jeżeli Twoje zęby są uszkodzone w sposób uniemożliwiający ich odbudowę wypełnieniami lub brakuje Ci jednego albo więcej zębów możemy przywrócić piękny uśmiech dzięki zaawansowanemu leczeniu protetycznemu.

Stomatologia Estetyczna

Każdy z nas marzy o pięknym i białym uśmiechu. Stomatologia estetyczna zawiera w sobie zestaw działań, zabiegów, które mają jeden cel: poprawę wyglądu zębów. Można to robić na poziomie kolorystyki zębów (np. likwidacja przebarwień, wybielanie) lub poprzez korektę kształtu.

Stomatologia Zachowawcza

W zakres stomatologii zachowawczej wchodzi przede wszystkim leczenie ubytków pochodzenia próchnicowego i niepróchnicowego (nadżerki szkliwa, ubytki klinowe), odbudową tkanek zęba oraz profilaktyką przeciwpróchniczą. Wszystkie działania wykonywane w ramach tego działu stomatologii, mają za zadanie zachowanie uzębienia w maksymalnie naturalnym kształcie i kolorze

Ortodoncja

Ortodoncja jest to obszar wyodrębniony ze stomatologii który w 100% angażujące się w profilaktykę i leczenie wad zgryzu.
Efektem działań ortodoncyjny jest nie tylko lepszy wygląd, ale również prawidłowe utrzymanie naturalnych funkcji zębów i całej szczęki. W naszej ofercie ortodoncyjnej znajduje się:

  • diagnoza wady zgryzu
  • leczenie aparatem stałym
  • leczenie aparatem ruchomym

Endodoncja

Endodoncja inaczej leczenie kanałowe jest to prężnie rozwijający się dział stomatologii zajmujący się diagnozowaniem, zapobieganiem i leczeniem tkanek znajdujących się wewnątrz zęba oraz tkanek otaczających wierzchołek korzenia zęba. Leczenie kanałowe to metoda leczenia nieodwracalnych chorób miazgi zęba. Polega na usunięciu chorobowo zmienionej miazgi z komory i kanałów korzeniowych zęba, oczyszczeniu ich, zdezynfekowaniu i szczelnym wypełnieniu odpowiednim materiałem.

Przewiń do góry