MariDent

PODOLOGIA - LECZENIE STÓP

CO TO JEST PODOLOGIA?

Podologia kosmetyczna jest dziedziną kosmetologii, ściśle powiązaną z medycyną. Zajmuje się leczeniem i profilaktyką zmian chorobowych, powstających w obrębie stóp i paznokci. Specjalistą wykonującym zabiegi w tym zakresie jest podolog, diagnozujący i prowadzący terapię, dostosowaną indywidualnie do potrzeb każdego Pacjenta.

Jako klinika medycyny estetycznej, zajmujemy się profesjonalnym leczeniem i profilaktyką schorzeń stóp, wiemy, jak często problemy wrastających paznokcimodzeli czy boleśnie pękającej skóry na piętach są zaniedbywane. Dlatego też, konsultacje podologiczne są zalecane wszystkim Pacjentom czującym dyskomfort w obrębie skóry stóp i paznokci.

CZYM ZAJMUJE SIĘ PODOLOG?

Podstawowym zadaniem podologa jest eliminowanie schorzeń związanych ze stopami. Dobry podolog jest w stanie poradzić sobie ze złożonymi problemami, takimi jak prawidłowa pielęgnacja i leczenie stopy cukrzycowej, jak również mniej poważnymi dolegliwościami. Oprócz leczenia dolegliwości i schorzeń stóp podolog zajmuje się również wykonywaniem masażu stóp, a nawet profesjonalnym obcinaniem paznokci. To także osoba, do której warto się udać w celu skonsultowania kwestii związanych z codzienną pielęgnacją stóp i paznokci w warunkach domowych.

CZYM ZAJMUJE SIĘ PODOLOG?

Podstawowym zadaniem podologa jest eliminowanie schorzeń związanych ze stopami. Dobry podolog jest w stanie poradzić sobie ze złożonymi problemami, takimi jak prawidłowa pielęgnacja i leczenie stopy cukrzycowej, jak również mniej poważnymi dolegliwościami. Oprócz leczenia dolegliwości i schorzeń stóp podolog zajmuje się również wykonywaniem masażu stóp, a nawet profesjonalnym obcinaniem paznokci. To także osoba, do której warto się udać w celu skonsultowania kwestii związanych z codzienną pielęgnacją stóp i paznokci w warunkach domowych.

OFERTA ZABIEGÓW

PODOLOGICZNYCH

Specjalistyczna pielenacja stóp i kosmetyka

Konsultacja podologiczna

Najistotniejszym elementem przed przystąpieniem do zabiegu jest przeprowadzenie wywiadu z pacjentem i ocena stanu skóry, stąd w naszym gabinecie poświęcamy tej kwestii wiele uwagi.

Odcisk - usunięcie

Jest to miejsce nadmiernie zrogowaciałego naskórka, wyraźnie ograniczone z twardym rdzeniem, który wrasta w głąb tkanek miękkich.

Tamponada podologiczna

Metoda, która ma na celu uśmierzenie bólu związanego z problemem wrastających paznokci, a także powstrzymanie tego procesu.

Opracowanie pękających pięt

To kolejny, niezwykle powszechny problem dotykający osoby w różnym wieku. Pękanie pięt związane jest z przesuszeniem skóry i jej nadmiernym rogowaceniem.

Opracowanie paznokci

Skrócenie narzędziami podologicznymi, oszlifowanie i wygładzenie zgrubiałej płytki paznokcia frezami oraz oczyszczenie wałów paznokciowych sondą podologiczną.

Opracowanie spodostopia

Usunięcie zrogowaceń, oszlifowanie

Indywidualna ortoza

Wykonywane na indywidualne potrzeby klienta materiały, które służą do odciążania, terapii i profilaktyki deformacji palców stopy. Orteza/ortoza jest potrzebna wtedy, gdy dochodzi do zmian i deformacji w obrębie stopy.

Rekonstrukcja płyty paznokciowej

Jest on polecany jako skuteczny sposób na zabezpieczenie łożyska paznokcia oraz korekcję kierunku wzrostu jego płytki, zapobiega także nieprawidłowościom w odrastaniu paznokcia.

Przestawienie klamry

Zmiana klamry w trakcie leczenia jest również kwestią indywidualną, jednak zazwyczaj ten zabieg trzeba powtarzać co ok. półtora do dwóch miesięcy.

Klamra ortonyksyjna - założenie

Zabieg zakładania klamry na wrastające paznokcie jest bezbolesny, a dzięki indywidualnej regulacji siły napięcia prowadzi do praktycznie natychmiastowego złagodzenia bólu, tak więc założona klamra przynosi od razu ulgę dla pacjenta.

Wycięcie wrastającej części paznokcia

Metoda usunięcia wrastającej części paznokcia. Wrastanie paznokcia zachodzi najczęściej w obrębie dużego palca stopy.

Oczyszczanie paznokcia objętego grzybicą

Grzybica jest jedną z najbardziej uciążliwych chorób cywilizacyjnych.

Kompleksowy zabieg podologiczny

Celem zabiegu jest usunięcie wszystkich zrogowaceń mi.in. odcisków oraz modzeli, opracowanie płytki paznokciowej, wdrożenie prawidłowej pielęgnacji domowej jak również diagnostyka indywidualnych problemów jak np. brodawki wirusowe, wrastające/ wkręcające paznokcie, płaskostopie poprzeczne/ podłużne oraz inne.

JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO WIZYTY U

PODOLOGA?

Przed pierwszą wizytą u podologa, nie należy podejmować żadnych szczególnych przygotowań. W zasadzie, przygotowanie do konsultacji i badania podologicznego przypomina szykowanie się do dentysty. Należy zachować podstawowe zasady higieny, tak by badanie przebiegło w komfortowych warunkach dla lekarza i dla Pacjenta. Co jeśli, godzina wizyty podologicznej wypada np. tuż po wyjściu z pracy? Bez obaw! W naszej klinice masz możliwość szybkiego odświeżenia stóp przed konsultację czy zabiegiem. Dobrze jest, aby przyjść do gabinetu bez lakieru na paznokciach, ponieważ ocena ich stanu jest bardzo ważnym elementem badania. Pamiętaj więc o tym, aby zmyć paznokcie przed planowanym terminem wizyty.

WIZYTA U PODOLOGA

PRZEBIEG:

W klinice Marident, pierwsza wizyta u podologa opiera się przede wszystkim na rozmowie i dokładnym badaniu stanu stóp. Jej przebieg można streścić w kilku punktach:

  1. Rozmowa z Pacjentem – podolog poprosi Cię o opisanie problemu, czasu jego występowania oraz dotychczasowych metod leczenia. Specjalista będzie również chciał się dowiedzieć, jaki jest Twój stan zdrowia, czy cierpisz na jakieś choroby przewlekłe, na co jesteś uczulony itp.
  2. Badanie podologiczne – zasadniczo opiera się na trzech elementach: ocena ewentualnych patologii czy deformacji, ocena stanu skóry oraz ocena stanu paznokci. Mimo, że wyraz “ocena” może kojarzyć się niezbyt pozytywnie, nie masz się czego obawiać. Podolog musi po prostu dokładnie zdiagnozować rodzaj  schorzenia, aby wybrać najlepsze dla Ciebie rozwiązanie.
  3. Przekazanie zaleceń – po badaniu, specjalista opisze Ci dokładnie rodzaj problemu, z jakim do niego przyszedłeś oraz poda wszystkie zalecenia dotyczące leczenia czy profilaktyki, rekomendowanych preparatów i (jeśli zajdzie taka potrzeba) wkładek ortopedycznych.

Zdrowe stopy to podstawa. Zadbaj o nie, korzystając z usług wykwalifikowanych specjalistów od leczenia stóp.

NASI EKSPERCI OD

ZABIEGÓW PODOLOGICZNYCH

Joanna Włodarz

Podolog

Podolog

Joanna Włodarz

Godziny otwarcia:

Pon. – Pt. : 8:30 – 20:00
Sob. – Niedz. : Zamknięte

Adres:

Sielanka 18, 42-680 Tarnowskie Góry

Przewiń do góry