MariDent

CHIRURGIA
STOMATOLOGICZNA

CHIRURGIA
W MARIDENT

Chirurgia stomatologiczna w Centrum Stomatologii Marident zajmuje bardzo ważne miejsce. Jako doświadczony zespół lekarzy oferujemy pełen wachlarz zabiegów z zakresu chirurgii stomatologicznej. Kładziemy wysoki nacisk na całkowitą bezbolesność przeprowadzanych procedur, dzięki zastosowaniu wysokiej klasy znieczuleń miejscowych. Chirurgia stomatologiczna to nie tylko popularne „wyrwanie zęba”, czyli ekstrakcja. Jest to dziedzina stomatologii, która zajmuje się leczeniem wielu przypadków chorobowych.

CHIRURGIA
W MARIDENT

Chirurgia stomatologiczna w Centrum Stomatologii Marident zajmuje bardzo ważne miejsce. Jako doświadczony zespół lekarzy oferujemy pełen wachlarz zabiegów z zakresu chirurgii stomatologicznej. Kładziemy wysoki nacisk na całkowitą bezbolesność przeprowadzanych procedur, dzięki zastosowaniu wysokiej klasy znieczuleń miejscowych. Chirurgia stomatologiczna to nie tylko popularne „wyrwanie zęba”, czyli ekstrakcja. Jest to dziedzina stomatologii, która zajmuje się leczeniem wielu przypadków chorobowych.

ZABIEGI CHIRURGICZNE

 • Centrum Stomatologii Marident wykonujemy wszelkiego typu zabiegi chirurgiczne:

  • ekstrakcja – usunięcie z zębodołu zębów, których nie daje się uratować w toku leczenia zachowawczego,
  • chirurgiczne usuwanie ósemek (zatrzymanych),
  • złamanych lub niewyrzniętych, koniecznych do usunięcia ze względu na leczenie ortodontyczne,
  • resekcja wierzchołka korzenia – która polega na odcięciu wierzchołka korzenia wraz z otaczającą zmianą, zwykle wykonuje się ten zabieg na zębach z jednym korzeniem,
  • hemisekcja – prowadzona na zębach wielokorzeniowych, która polega na usunięciu jednego lub więcej korzeni, z zachowaniem pozostałych,
  • plastyka połączeń z zatoką szczękową,
  • leczenie powikłanych ropni,
  • leczenie przetok ustno-twarzowych.

NA CZYM POLEGAJĄ WYKONYWANE

PRZEZ NAS ZABIEGI CHIRURGICZNE?

RESEKCJA WIERZCHOŁKÓW KORZENI

Jest to zabieg z zakresu mikrochirurgii stomatologicznej. Celem resekcji jest uratowanie zęba, który pomimo wcześniejszego leczenia kanałowego wykazuje oznaki stanu zapalnego. Polega na usunięciu samej końcówki korzenia zęba (tzw. apexu) wraz z otaczającą, chorą kością. Zabieg jest bezbolesny, trwa od 15 do 30 minut. Po tym zabiegu najprawdopodobniej będziesz musiał przyjmować antybiotyk.

WYŁUSZCZENIE TORBIELI

Jest wiele rodzajów torbieli i różne przyczyny ich powstawania, lecz najprościej mówiąc są to zmiany chorobowe powodujące ubytek w strukturze kości szczęki lub żuchwy wyglądające tak, jakby we wnętrzu kości wyrósł malutki balonik wypełniony jakąś zawartością. Ten balonik to właśnie torbiel. Torbiele powinny być usuwane z kości, ponieważ mogą przekształcać się w nowotwory. Każdą torbiel badamy histopatologicznie, by sprawdzić czy nie ma już cech nowotworowych. Po tym zabiegu najprawdopodobniej będziesz musiał przyjmować antybiotyk.

PODNIESIENIE DNA ZATOKI SZCZĘKOWEJ

Jeden z rutynowych zabiegów implantologicznych, którego celem jest uzupełnienie kości szczęki w okolicy zębów bocznych (pod zatoką szczękową) tak, by możliwe było wszczepienie implantu. Podniesienie zatoki szczękowej to zabieg stosowany od wielu lat, standard implantologiczny. Jest skuteczny prawie w 100% przypadków i pozwala na późniejsze bezproblemowe wszczepienie implantów i ich długotrwałe funkcjonowanie. Po tym zabiegu najprawdopodobniej będziesz musiał przyjmować antybiotyk, oraz konieczne będzie zakraplanie nosa kroplami obkurczającymi błonę śluzową (tymi na katar), otrzymasz też specjalne zalecenia, zależnie od rozległości zabiegu.

GINGIWOOSTEO-PLASTYKA

Zabieg, podczas którego usuwamy nadmiar kości i dziąsła wokół jednego lub wielu zębów. Wykonuje się go najczęściej w sytuacji, gdy korona zęba jest mocno i głęboko uszkodzona, ale tkwiący w kości korzeń zdrowy i długi – wtedy można „odkopać” z kości część tego korzenia i odbudować na nim zniszczony ząb. Nazywamy to wydłużeniem korony klinicznej zęba. Gingiwoosteoplastyka jest również zabiegiem wykorzystywanym podczas likwidowania czy zmniejszania uśmiechu dziąsłowego – gdy pacjent pokazuje za dużo dziąseł podczas uśmiechu. W Dencie zakres zabiegu gingiwoosteoplastyki przy likwidacji gummy smile planujemy przy pomocy tomografii komputerowej, skanów 3d i specjalnych szablonów nawigacyjnych.

USUWANIE ZATRZYMANYCH ZĘBÓW MĄDROŚCI (ÓSEMEK)

W Dencie wykonujemy dokładną diagnostykę stanu ósemek i kwalifikujemy do usunięcia na podstawie: RTG panoramicznego i/lub tomografii komputerowej oraz niekiedy analizy cefalometrycznej. Ten zestaw pozwala na ocenę możliwości wyrżnięcia się tych zębów w przyszłości oraz ryzyko stanów zapalnych i stłaczania się pozostałych zębów. W przypadku konieczności usunięcia od razu oceniamy stopień trudności zabiegu i ryzyko ewentualnych niepowodzeń. Usuwanie ósemek w Dencie zawsze jest bezbolesne. Zabiegi te wykonuje doświadczony specjalista chirurg stomatolog.

USUWANIE LUB ODSŁANIANIE I ŚCIĄGANIE ZĘBÓW ZATRZYMANYCH

Zabieg polegający na usunięciu zęba, który nie wyrósł i ciągle tkwi zatrzymany w kości. Taka sytuacja zdarza się u ludzi coraz częściej i jest związana z powszechnością wad zgryzu, w których dochodzi do stłaczania się zębów. Zabieg odsłaniania lub usuwania zębów zatrzymanych najczęściej wykonuje się przed planowanym leczeniem ortodontycznym lub z powodu dolegliwości bólowych, których przyczyną jest ten ząb. Do planowania zabiegu wykorzystujemy tomografię komputerową – dzięki niej sprawdzamy, jak dostać się do takiego zęba, by nie uszkodzić innych zębów, by zabieg był wykonany delikatnie i sprawnie, Zabieg przeprowadzamy w znieczuleniu – ból nie jest odczuwalny przez pacjenta.

PLASTYKA WĘDZIDEŁKA JĘZYKOWEGO I WĘDZIDEŁKA WARGI GÓRNEJ

Wędzidełko językowe to elastyczny fałd skóry, który łączy w linii środkowej dolną powierzchnię języka z dnem jamy ustnej. Umożliwia swobodne dotarcie języka w każde miejsce w buzi i wymawianie głosek. Wędzidełko może być za krótkie lub mogło dojść do jego zrostu z jamą ustną. W takich sytuacjach zaleca się przeprowadzenie zabiegu chirurgicznego plastyki i podcięcia wędzidełka wargi górnej.

KORTYKOTOMIA

Zabieg wykorzystywany do znacznego przyspieszenia leczenia ortodontycznego lub umożliwienia przesunięcia ortodontycznego zębów, które do tej pory były oporne na działania ortodontyczne. Polega na wykonaniu mikroskopijnych nacięć kości wyrostka zębodołowego pomiędzy zębami i pomiędzy korzeniami zębów. Wykonuje się go przy pomocy specjalnych mikrokońcówek urządzenia Piezosurgery. Zabieg planuje się precyzyjnie na podstawie tomografii komputerowej i przy współpracy z ortodontą. Trwa od 45 do 90 minut. Jest całkowicie bezbolesny.

W MARIDENT KŁADZIEMY UWAGĘ NA TO, ABY KAŻDY ZABIEG CHIRURGICZNY BYŁ WYKONYWANY BEZBOLEŚNIE

NASI EKSPERCI OD

CHIRURGII STOMATOLOGICZNEJ

MAJA BACZKOWSKA - WĘDRYCHOWICZ

Lekarz Stomatologii

Lekarz Stomatologii

Maja Baczkowska -
Wędrychowicz

Godziny otwarcia:

Pon. – Pt. : 8:30 – 20:00
Sob. – Niedz. : Zamknięte

Adres:

Sielanka 18, 42-680 Tarnowskie Góry