MariDent

STOMATOLOGIA DZIECIĘCA

CZYM JEST

STOMATOLOGIA DZIECIĘCA?

Stomatologia dziecięca, inaczej pedodoncja (lub dentystyka dziecięca), to odrębna specjalizacja w stomatologii, skupiająca się na profilaktyce oraz leczeniu chorób zębów dziecięcych. Powstała dlatego, że  zęby i jama ustna dzieci i młodzieży w wieku rozwojowym różnią się od tych, które mają dorośli.

W Centrum Stomatologii MariDent przywiązujemy dużą wagę do dentystyki dziecięcej. Z myślą o naszych najmłodszych pacjentach i ich rodzicach podczas każdej wizyty staramy się budować odpowiednią, przyjazną atmosferę. Nasi stomatolodzy mają ogromne doświadczenie w pracy z dziećmi. Dzięki ich podejściu chętnie wracają one do nas na kolejne wizyty z prawdziwym uśmiechem!

ZABIEGI WYKONYWANA W RAMACH

STOMATOLOGII DZIECIĘCEJ:

leczenie ortodontyczne

zabiegi stomatologiczne z zastosowaniem podtlenku azotu (tzw.gaz rozweselający)

ząbkowaniem i jego zaburzeniami

leczenie zębów mlecznych

leczenie stałych zębów niedojrzałych

profilaktyka próchnicy, wad zgryzu i chorób błony śluzowej

Przyprowadzając swoje dziecko do stomatologa dziecięcego zamiast do „tradycyjnego” dentysty, do którego chodzisz sam lub sama, od początku inwestujesz w jego zdrowie. Udana wizyta u dentysty pomaga dziecku wyrobić dobre nawyki i zaszczepia pozytywne nastawienie do „chodzenia do dentysty”.

W naszej klinice znajdziesz odpowiednio wyszkolony i doświadczony personel medyczny do pracy z najmłodszymi pacjentami oraz specjalnie przygotowany kącik dziecięcy.

NASI EKSPERCI OD

STOMATOLOGII DZIECIĘCEJ

Aleksandra Franusik - Drechsler

Lekarz Stomatologii

Lekarz Stomatologii

Aleksandra Franusik -
Drechsler

Sandra Rajczykowska

Lekarz Stomatologii

Lekarz Stomatologii

Sandra Rajczykowska

Godziny otwarcia:

Pon. – Pt. : 8:30 – 20:00
Sob. – Niedz. : Zamknięte

Adres:

Sielanka 18, 42-680 Tarnowskie Góry